Stránky nejen pro onanisty

Vše co jste kdy chtěli vědět o onanii a báli jste se zeptat..

Novinky a zajímavosti

Kuriózní případy z urologie

Tento článek popisuje kuriózní případy sexuálně motivovaného chování, s kterými se museli potýkat lékaři urologické kliniky olomoucké fakultní nemocnice. Z případů vyplývá jasné ponaučení, že experimentovat by se mělo s rozumem a pokud se nějaký problém přihodí, je lepší neotálet a vyhledat odbornou pomoc.

Lepidlo + penis = problém

Čtrnáctiletý mladík často, až několikrát denně, masturboval svižným přetahováním předkožky přes žalud. Po několik měsíců žil ve stresu, když byl zcela nevhodně poučen literaturou a rodiči o škodlivosti masturbace na další pohlavní život (riziko pozdější impotence vyčerpáním „přírodou přiděleného počtu ejakulací“) a možnosti vážného narušení celkového zdravotního stavu (klasické informace o „vysychání míchy“ a další výmysly). Hledal způsob, jak přerušit bludný kruh mezi fyzickou potřebou působit si příjemné věci a vědomím, že si tím vážně škodí. Za viníka označil předkožku, domníval se, že když nepůjde přetáhnout, bude všechno v pořádku. Toho se snažil dosáhnout použitím vteřinového lepidla. Poprvé k tomu došlo bez potřeby lékařské asistence – vše se spravilo v krátké době samo. Při druhém pokusu byl mladík důslednější – užil více lepidla, předem osušil dle návodu lepené plochy a odmastil je. K lékaři přišel druhý den pro bolesti penisu, zejména při erekci, které ani tímto drastickým způsobem nedokázal zabránit. Lékaři nalezli zarudlý žalud a slepenou oteklou předkožku s drobnými trhlinami. Po aplikaci antibiotické a znecitlivující masti se mladíkovo poranění zhojilo bez dalších komplikací. Po odborném vysvětlení problematiky fyziologické potřeby masturbace, zboření mýtů se více neobjevil.

Neobvyklé praktiky

V dopoledních hodinách se dostavil na ambulanci urologické kliniky mladý muž s manželkou a s nemožností se vymočit. Příčinou bylo kukuřičné zrno, které uvázlo v močové trubici asi l cm od jejího vyústění navenek. Pro bolesti neměl v této chvíli postižený muž moc chuti na vysvětlování. Postupně však bylo možné zjistit mechanizmus vzniku této komplikace. Šlo o náruživý pár, který si oblíbil méně obvyklé způsoby pohlavního ukájení, a zejména v rámci milostné předehry provozoval nejrůznější hrátky se svými genitáliemi. K jedné z nejoblíbenějších patřila hra s kukuřičným zrnem, které si muž zavedl na kraj močové trubice a žena je pak jazykem a ústy dobývala zpět. Během této aktivity zpravidla nastupovala mocná erekce, které pak bylo využito již obvyklým způsobem. Večer před návštěvou ambulance však bylo vybráno zřejmě zrno větší než jindy a partnerka nebyla přes veškeré snahy schopna je vysát. Po styku došlo k bolestivé zástavě močení. Jako možné řešení této komplikace se ukázalo použití specielního košíku, který zrno zachytil a vytáhnul. Ke kontrole za jeden týden se již nemocný nedostavil i když slíbil přinést údajně dlouhý seznam neobvyklých sexuálních aktivit, které s manželkou provozují.

Špatné řešení problému s erekcí

Mladý muž ve věku kolem 25 let, tedy na vrcholu svých sexuálních možností, uspokojoval zprvu ochotně a později již s rostoucím zoufalstvím nadměrné sexuální nároky své partnerky. Namísto rozchodu se marně snažil řešit věc afrodiziaky. Jednou, bezradný z bědující partnerky nad ochablým penisem, který nebylo možno znovu přimět k erekci, odešel do kuchyně a tam nalezenou grilovací jehlou – jak to sám nazval – si „prošpikoval penis“. Proč a jak to udělal přesně neví – byl ve stresu a asi i pod vlivem alkoholu. Snad si jednou, nebo i vícekrát zabodl jehlu přes žalud podélně do penisu. Erekce, ve kterou doufal, se nedostavila, zato silné krvácení. Nemocný byl dopraven na operační sál a pro neklid uveden do narkózy. Operační tým ošetřil všechny krvácející cévy. Nemocný se zhojil bez obtíží.

Jehla není na hraní

Nejmladším nemocným byl osmiletý chlapec, kterého přivedla matka na ambulanci kliniky. Večer si navlékal korálky na silonový vlasec za pomoci jehly. Ta se pak nějakým způsobem, o kterém hoch nechtěl příliš hovořit, dostala do zadní části močové trubice a uvízla tam. Naštěstí se svěřil se svým problémem včas. Vyšetřením byla zjištěna bolestivost na hrázi. Rentgenový snímek ukázal stín tvaru jehly. V celkové narkóze byla provedena uretroskopie (endoskopické vyšetření močové roury) a nalezena kovová jehla délky 47 mm. Obtížně se podařilo uvolnit konec jehly tak, že jej bylo možno uchopit kleštěmi a cizí těleso vyjmout.

Klíč na penisu

66 letý muž udil doma klobásky a popíjel při tom pravou valašskou slivovici. Po čase se snažil masturbovat, ale jeho erekce byla nedostatečná. Proto si na penis navlékl klíč od udírny, jehož oko se mu zdálo svojí velikostí pro posílení erekce vhodné. Erekce bylo dosaženo, ale po ukojení se nedařilo objemný a vlastně již uskřinutý penis z oka klíče vyjmout. Muž doudil a šel spát. Ráno se opět pokoušel klíč sejmout, ale marně. Močil velmi obtížně. Velice se styděl a návštěvu lékaře odkládal až nebylo zbytí. Když se konečně k lékaři vypravil byla konstatována suchá gangréna penisu, který byl černý, se suchou kůží. Při ohledání zbytku penisu byla – při zanedbané hygienické úrovni nemocného – nalezena mrtvá moucha a 37 živých tlustých larev. Po odstranění odumřelého penisu se nemocný naučil močit v sedě a na kontrolu více nepřišel.

Článek v plném znění a s fotografiemi naleznete na stránkách časopisu Urologie pro praxi.

Použitá literatura:

Mucha Z, Rajmon P, Vidlář A, Kuriózní urologické komplikace sexuálně motivovaného chování část 2. Urologie pro praxi 2003; 4: 171–174. Článek je publikován s laskavý svolením MUDr. Zdeňka Muchy.

Žádné komentáře
 
Onanie je sex s tím koho opravdu milujete.